Jediný spôsob, ako si skutočne zabezpečiť iCloud bezpečnostnými otázkami

QuestionsNedávne zverejnenie nahých fotografií mnohích celebrít upozornil na bezpečnosť Apple iCloud. Ak existuje niečo, čo si vziať z tohto incidentu, pre ľudí,  ktorí zdieľajú súkromné ​​fotografie je: niekedy je to to najjednoduchšie, čo môže ohroziť našu bezpečnosť. V tomto prípade, sú to bezpečnostné otázky.

Podľa vyjadrenia Apple Security tieto úniky neboli spôsobené cez komplikované počítačové hackovanie, ale cez konvenčné bezpečnostná otázky používateľa pre metódu resetovanie hesla. Všetko čo niekto potrebuje je vaše Apple ID (často je ľahko uhádnuť obyčajný e-mail) a niektoré personálne informácie. Keď k svojmu iCloud heslu, ktoré ste zabudoli, ponúka možnosť využiť bezpečnostných otázok na získanie informácií. Po zadaní vášho Apple ID sa spýta na tvoje narodeniny. V závislosti na vašom nastavení súkromia na Facebooku, ho niekto môže mať, že?

To je všetko, niekto potrebuje, aby ste získali prístup k vašim bezpečnostným otázkam. Je zrejmé, že Apple by mal asi opraviť to, ako je tento proces ľahké obísť, ale do tej doby tu je spôsob, ako udržať vaše bezpečnostné otázky a odpovede bezpečné – lož, lož, lož.

Klamte v odpovediach na vaše bezpečnostné otázky tak, aby boli UHÁDNUTEĽNÉ. Tu sú niektoré príklady.

Aké bolo vaše prvé zamestnanie? WillieNelsonDrogovýDealer4242
Aký bol prvý koncert na ktorý ste šiel? 777ToBolaAAAALeSranda 
Ako sa volalo vaše prvé domáce zviera? 5BabkineStarePonozky5

Dôverujte, vo Vašich otázkach leží bezpečnostný kód. Chápem, prečo pôvodne existujú tieto otázky, na pomoc ľuďom s mizernou pamätou, ktorý často zabúdajú heslá. Keď Apple konečne uvedie dvojkrkokové overenie pre iCloud účty je to najlepší spôsob, ako byť v bezpečí. Je to najhlúpejšie bezpečnostné opatrenia, ktoré by sme mohli odporučiť.

Aký je odpoveď na váš kód zabezpečenia? Dajte nám vedieť v komentári, ak vám nedošiel ciel tohto článku  🙂